Evaldas Dzialtuvas
13'LKČ I etapas, Vilnius
Pirmasis 2013 metų Lietuvos Kartingo Čempionato etapas įvyko gegužės 11 dieną Vilniuje, Plytinės kartodrome. Prasidėjo atkakli kova dėl čempiono vardo.

Nors tai buvo pirmosios šių metų LKČ varžybos, tačiau iki jų jau buvau sudalyvavęs ARTkart 200 ratų ištvermės varžybose, kurios kažkiek palengvino įsivažiuoti į sezono pradžią.
Laisvųjų treniruočių, ketvirtadienį ir penktadienį, metu tempas lyginant su varžovais nebuvo aukštas, kažko trūko iš važiuoklės pusės. Penktadienio treniruočių metu įsivėliau į incidentą per kurį buvo nemenkai sulenktas rėmas, važiuoti po incidento buvo nebeįmanoma. Kadangi laiko daug neturėjome, bent kiek pagerinti situacijai rėmas buvo lankstomas jėga, bandoma atitiesinti "iš akies". Po tiesinimų važiuoti buvo galima, tačiau vis tiek jautėsi erzinantis sukimas į šoną, netiesus stabdymo kelias.

Šeštadienio rytinėje treniruotėje vis dar nemažai atsilikinėjau, iki lyderio laiko trūko beveik pusę sekundės.Kvalifikacijoje užėmiau ketvirtąją vietą ir atsilikau 0.282 sekundės nuo lyderio Narvydo Janušio.Netikėtai prieš pusfinalio važiavimą prapliupo lietus. Šiek tiek jaudinausi dėl nustatymų ir vairavimo, nes treniruočių ant lietaus neturėjome. Po starto ilgai laukti nereikėjo, turėjau gan nemažą greičio pranašumą prieš kitus, kilau iki pirmosios vietos. Važiavimui įpusėjus atotrūkis nuo antros vietos buvo apie 2/3 tiesiosios. Tačiau likus penkiems-šešiems ratams iki finišo pasijautė vibracijos iš galinio rato. Kas ratą vibracijos vis didėjo, žinojau, kad turiu didelį atotrūkį, todėl stipriai numečiau važiavimo tempą, buvo belikę keli ratai iki finišo. Vibracijoms vis didėjant, pradėjus priešpaskutinį ratą starto-finišo tiesiojoje ašis lūžo į dvi dalis, vidinis ratas atsiskyrė nuo kartingo, kartingas nevaldomai besisukdamas nuslydo nuo trasos. Čia man ir pasibaigė pusfinalis, kritau į priešpaskutinę vietą, paskutinėje vietoje sustojęs po kelių ratų po starto buvo Vitalij Ivickij.Finale startavau iš šeštosios vietos. Starte daug neteko pakilti, toliau važiavau už varžovų ir laukiau palankios progos lenkti. Įpusėjus važiavimui tempas krito, greičiausiai dėl kuro mišinio ir važiuoklės darbo santykio. Trijulė, Ignas Dagilis, Vitalij Ivickij ir Andrius Gelžinis, šiek tiek pabėgo. Tačiau per kelis ratus pavyko atsireguliuoti idealų kuro mišinį, tada sparčiai pradėjau vytis trijulę, tuo metu įvažiavau greičiausią lenktynių ratą. Važiavimo pabaigoje užvirė kova, kadangi turėjau aukštą tempą, vieną po kito apsilenkiau varžovus ir atsidūriau trečioje vietoje. Kova nesibaigė iki pat finišo, paskutiniame rate teko "eiti šonais" su Andriumi, jam šioje situacijoje pasisekė labiau, finišavau ketvirtas.NuotraukosGegužės 18, 2013

Komentarai